Spectrum High School 2015-2016 4th Quarter Honor Roll

 

A HONOR ROLL

Grade 6

Elianna Aberra, Emma Bengtson, Madison Bentley, Brianna Bergren, Kristen Borchert, Michael Brown, Keira Christoffer, Kaylee Drew, Carli Elrod, Timothy Erickson, Madelyn Fern, Gavin Gould, Mackenzie Gruber, Kyle Haben, Makayla Harmer, Noelle Hensel, Phoebe Holmes, Matthew Johnson, Emily Knollenberg, Katelyn Kolyer, Brooke Larsen, Samuel Lemcke, Gabriella McDonald, Grace Negus, Elizabeth Norberg, Ella Opay, Gabrielle Orth, Holly Ponto, Gabrielle Rinowski, Jordyn Risse, McKenna Ritter, Alexander Russell, Lauren Sandberg, Zoie Schaefer, Sophia Shamp, Leah Sharp, Titus Skistad, Liliana Stolte, Brooke Swaja, Grace Sykes, Gavin Tuckey, Aaron Van Wyhe, Wyatt Ward, Jessica White, Emily Wilder, Alexa Zuniga

Grade 7

Lisa Algaard, Brady Beltrand, Anastasia Benassi, Shelby Bray, Sidney Brenteson, Bailey Brown, Ella Burfeind, Leah Burney, Kalie Clark, Jacob DeMond, Emily Dopp, Ginger Downey, Cassandra Duthler, Adrienne Foell, Mason Gates, Phoebe Glenn, Noyemin Gradinar, Katelyn Gramstad, Xavier Groth, Olivia Guse, Anita Hanchar, Grace Henrie, Ellaine Henry, Rachel Johnson, Cole Killeen, Zachary Knapp, Klara Kondrak, Olivia Larson, Peter Larson, Madeleine Loewenstein, Isabelle Martin, Elizabeth McCoy, Lukas Meyer, Kayla Niedzielski, Morgan Novotny, Katherine Olson, Jonah Palm, Lauren Peckham, Reinier Radtke, Kieran Riley, Logan Schumacher, Brenna Seagren, Addison Westermeyer, Ari Wilson, Callie Wuollet, Aaron Ziebarth

Grade 8

McKenzie Alders, Madeline Anderson, Sierra Anderson, Martha Bergley, Elizabeth Berry, Kaylee Betzler, Kelly Blancett, Ryan Brown, Tristan Christiaansen, Andrew DeBoer, Megan Denker, Isabella Dorval, Isaiah Drew, Natalie Duerr, Julia Fahrner, Emily Fearing, Ava Gagnon, Jonathan Gertz, Rachel Greeler, Lynnda Haben, Abigail Hansen, Carter Hansen, Andrew Hattling, Margaret Heino, Savannah Henning, Mallory Henry, Kaylee Johnson, Benjamin Knollenberg, William Koch, Audrey Kotek, Maxwell Lawrence, Veronica Lee, Katherine Lemcke, Veaceslav Liubimov, Hailey May, Ernest Miller, Connor Opay, Noah Ritter, Kirstin Robbins, Caleb Rogers, Nicole Sagstetter, Noah Schaber, Shayla Schaible, Parker Schelske, Noah Schlueter, Cameron Sundstrom, Jacob Swaja, Alexis Wallace, Lauren White, Camille Wilder

Grade 9

Carter Allard, Annamarie Andreasen, Paul Andreasen, Ethan Aune, Branden Bergren, Sophie Brenna, Kayla Brown, Parker Brown, Paige Buley, Elizabeth Chaffin, Samuel Cooper, Toben DeHaan, Adam Devine, Aidan Eck, Donovan Eidem, Cole Elrod, Brea Fahrner, Zachary Foell, Emma Galligher, Chandler Gapinski, Adam Giddings, Tara Gleason, Emily Halverson, Marlene Henry, Hailey Johnson, Kyla Johnson, Logan Johnson, Noura Kassem, Anthony Kath, Jacob Kettelhodt, Zachary Kopp, Samuel Koppendrayer, Matthew Kruse, Gretchen Larson, Glen Lee, Kayli Luna, Fisher Marberg, Victoria McCoy, Alicia Moening, Huy Nguyen, Grace Norman, Maria Novotny, Julia Olson, Kirsten Olson, Desmond Orton, Chloe Roley, Cole Schwinghammer, Camden Sharp, Blake Smith, Alexander Staricka, Lydia Suiter, Josie Sumner, Evelynn Szakatits, Devin Trampel, Gabriel Uecker, Ellen Voiss, Miranda Wenndt

Grade 10

Katriel Anthony, Sarah Blahoski, Erin Bozich, Emily Brueckner, Jefferey Buck, Elizabeth Davis, Olivia Foell, Lauren Gillquist, Max Gleason, Isabella Gorecki, Annika Haas, Caitlin Hackbarth, Elizabeth Hackbarth, Noah Hansen, Benjamin Harvey, Emma Heino, Jena Jakubiec, Hannah Johnson, Lauren Kappes, Rebecca Lambert, Payton Loewenstein, Catherine Mahanna, Anna McGlone, Jonathan Pachl, Alexis Reese, Elizabeth Rogers, Morgan Schelske, Caleb Springfield, Samuel White, Austin Wolden

Grade 11

Kayla Averbeck, Hayley Balmanno, Travis Bondy, Zachary Clark, Elijah Ehr, Peyton Foster, Dylan Gregersen, Sarah Harvell, Sidney Henry, Clay Jackson, Davey Jackson, Annika Koch, Benjamin Kopp, Nicole Larson, Kira Lorensen, Kelly Mitchell, Holly Mohlencamp, Jasmine Nelson, Clarissa Olson, Micah Pachl, Olivia Rice, Aidan Riley, D’Lorah Roberts, Hannah Skistad, Kelton Sundstrom, Ana Tandilashvili, Joel Zimmerman

Grade 12

Laura Aldrich, Jessica Averbeck, Madeline Bursch, Jennifer Cralley, Leah Dehn, Noelle Diekman, Holly Friend, Camden Goepferd, Connor Hansen, Madeline Hays, McKenzie Johnson, Ryan Killeen, Zachary Knollenberg, Emmanuelle Kreger, Megan McCarty, Timothy Metz, Marie Miller, Michaela Moen, Ryan Pribnow, Isabel Riley, Kassidi Robbins, Nathan Roberts, Samuel Score, Ryan Swanson, Katrina Williams

 

B HONOR ROLL

Grade 6

Blake Becker, Noah Benassi, Sophia Bernard, Tyler Buley, Avae Burfeind, Abby Castle, Matthew Castle, Daria Church, Nathan Church, Keely Duell, Timothy Duthler, Isabella Ebner, Ethan Evans, Carter Femrite, Marissa Frischholz, Gabriel Gowdy, Alex Greeler, Ilyssa Gutierrez, Kristoffer Gutierrez, Leyla Hadjdjelloul, Mikita Hanchar, Elijah Hoehn, Riley Johnson, Aiden Larson, Martin Le, Samuel Martinson, Ashley Meyer, Grace Mielke, Samantha Morrison, Brendan Perkins, Ella Peterson, Gina Ponto, Jenna Schaible, Rachel Schlueter, Sophia Schomaker, Jacob Stevens, Marlo Sumner, Audrey Tice, Greta Topel, Gracie Vinlove, Harvey Widder

Grade 7

Kane Abts, Gavin Anderson, Jacob Aune, Carly Benge, Benjamin Bergley, Erica Brueckner, Brenden Conroy, Frances Dahl, Thomas DeBoer, Isaak Doreo, Caleb Gangl, Gavin Gowdy, Alexander Hansen, Abram Harvey, Andrew Hipsag, Alia Hitchcock, Brady Jakubiec, Jack Kaluza, Ella Kring, Lucas Landberg, Gabriel Leistico, Nichita Liubimov, Chase Lusignan, Kieran Mahanna, Molly Majeres, Ellie Matthews, Anthony Olson, Jacob Olson, Noah Peterson, Daniel Reed, Zachary Reese, Judah Rogers, Faith Roley, Ethan Schmitz, Olivia Selley, Dylan Smith, Samantha Stromstad, Bailey Stull, Trinity Torson, Jaxson Waknitz, Tyler Walz, Allyson Weldon

Grade 8

Braydon Ashfeld, Mary Austin, Trinity Bettinger, Zachary Bowers, Bryce Bozich, Christopher Buck, Kelsey Christiansen, Jade Clarine, Thomas Evans, Lindsey Garrison, Victoria Goepferd, Alanna Grady, Ethan Guse, Gavin Haag, Ross Hoehn, Marissa Hoffarth, Gabriella James, Valerie Keiner, MaKenna Langley, Kaylee Marchand, Anna Meehl, Tori Mercer, Abigail Montgomery, Cassie Pederson, Rachel Roberts, Thomas Russell, Brendan Schroeder, Carter Smith, Grayden Snyder, Anita Staupe, Usa Stiller, Lily Stone, Zachary Szakatits, Mitchell Weisenberger, Andrew Yarke

Grade 9

Charles Averill, Zoe Behnken, Matthew Behrens, Callie Bernardson, Maiya Cappelli, Carsten Cross, Shayla Dellwo, Hannah Dertinger, Jacob Doreo, Alexander Ebner, Emily Fonder, Parker Gangl, Susanna Gradinar, Preston Holmes, Maxwell Hoyt, Blake Jarvis, Landon Keller, Megan Kjendle, Samuel Lawrence, Samuel Ley, Solvej Lund, Sophia Martinson, Meghan McClay, Samantha Meeks, Kaitlyn Morrison, Emily O’Connell, Blaine Olson, Callison Olson, Zachary Olson, Adrian Peterson, Sanibel Randolph, Connor Reed, Rhea Schumacher, Spencer Shryock, Caleb Sorensen, Adam Stoddard, David Swanson, Cody Thein, Courtney Waterhouse, Karsten Williams, Keagan Wilson, Sophia Zimmerman

Grade 10

Nikita Anderson, Zackary Anderson, Jack Averill, Klarissa Banaszak, Michael Benolkin, Addisen Betzler, Bailey Christoffer, Joshua Ely, Jennifer Gilbertson, Alex Glenn, Jessica Hansen, Jacob Harrison, Taylor Johnson, Alyson Kraus, Brenton Lawrence, Katya Loehlein, Makayla Morrell, Cassandra Peters, Brady Ponting, Paul Ritari, Brittani Robbins, Nevin Sagstetter, Parker Stockwell, Dillon Swenson, Arejanna Tenold, Madyson Waknitz, Haily Wallace

Grade 11

Colten Bakken, Alison Cornelius, Cecilio Deuasse, Victor Diekman, Taylor Duell, Treyton Harmer, Devin Jarvis, Alisa Johnson, Holly Johnson, Eastan Lieberg, Dana Ritari, Brenden Scheuble, Jordan Schlueter, Tyler Schwinghammer, Abigail Sorensen, Malli Strong, Cole Thorson

Grade 12

Daniel Balcom, Daniel Benolkin, Devon Burns, Micah Foy, Scott Hagen, Jami Jensen, Jonathan McDonald, Thomas Ogren, Angela Schwecke, Eric Swarm, Esteban Teigen, Cassandra Ziebarth