SALK MIDDLE SCHOOL 2011-2012 2nd QUARTER

A HONOR ROLL

6th GRADE
Noah Adams, Caitlyn Aday, Sydney Adkins, Beau Babcock, Yasmine Badio, Brett Bauer, Katherine Bedbury, Eva Bednarz, Brooke Benolkin, Sydney Bever, Connor Bizal, Madison Bizal, Carolyn Black, Marguerite Boedigheimer, Brittney Boese, Kennedy Boysen, Samantha Bray, Jenna Broman, Emma Brotemarkle, Maxwell Brown, Nicole Butterfield, Jacob Byman, Anna Charboneau, Dylan Chouinard, Carley Collins, Grace Crawford, Hannah Czech, Emma Dalton, Madison Dillerud, Alexandra Ditter, Brandon Dobosenski, Wyatt Dopp, Rachel Dorff, Addie Droen, Nikolas Elasky, Hannah Enstad, Andrew Fausone, Brittany Flander, Carson Fogg, Alexandria Foote, Jade Fredin, Clarice Froehlich, Devon Gasswint, Lyndsey Geist, Noah Haaf, Olivia Hahn, Allison Hall, Aaron Hanauska, Claire Hanegraaf, Keegan Haus, Mollie Heinen, James Heinzen, McKenzie Herrboldt, John Ingham, Grace Jacobs, Mckensie James, Emily Johnston, Samuel Kirscht, Michael Kohorst, Lauryn Kolles, Jacob Kovach, Ty Kovar, Zackery Kreider, Adam Kruger, Sophia Kruger, Jacob Lane, Adam Larson, Grace Larson, Taiyo Larson, Lauren Lee, Tia Lerud, Madison Libor, Wilson Loftus, Madeline Marquez, Taylor Masterman, Samuel Mattson, Theresa Mbanefo, Andrew McAllister, Kaja Montplaisir, Matisse Myles, Emily Nelson, Alyssa Nielsen, Bruce Norton, Madison Odegaard, Hailey Odegard, Kendell O’Leary, Abigail Olson, Daniel Olson, Sabrina Onuma, Mackenzie Parker, Amanda Patterson, Matia Person, Ashley Peterson, Carson Pixley, Morgan Pool, Ashley Purcell, Spencer Rammer, Sophia Riebel, Sophia Saxon, McKenzie Scheid, Robert Schiller, Lexis Schmidt, Anthony Schreder, Megan Schroeder, Rachel Schroeder, Trent Schroedl, Sydney Schuster, William Sibilski, Nicholas Sink, Jazlynne Smith, Mikala Springer, Kincaid Strain, Sydney Sullivan, Shelby Swenson, Matthew Syverson, Katherine Thorpe, Nicole Thue, Anna Trace, Hannah VanEps, Chineng Vang, Nancylove Vang, Sarah Vernon, Wyatt Vessey, Grant Warner, Hannah Warner, Alexandra Weber, Sydney Weisenberger, Alicia Westover, Rachel Wojcieszak, Cameron Wyse, Lucy Xiong, Philip Xiong, Kumxeeb Xiong, Iviee Yager

B HONOR ROLL

6th GRADE
Devon Adams, Nicolas Antilla, Alena Barnett, Madisen Barthel, Malacy Barthelmy, Maryanne Beaudry, Kole Beese, Zachary Berg, Nathaniel Beyer, Ashley Boyd, Abbey Brotemarkle, Christian Bruno, Jennifer Burton, Meranda Burton, Jennessa Casey, Evan Cummings, Halie Dalzell, Megan Debes, Samantha Elsenpeter, Nicholas Eull, Emily Finseth, Devon Garrison, Lauren Gillquist, Brian Graves, Devin Greene, Payton Halford, Jacob Harrison, Brock Haugland, Ander Hillebregt, Sherrod Kpahn, Zachary Kruger, Abygail Larsen, Jared LeClair, Benjamin Libby, Camden Loth, Samara Magnuson, Ian McNicholes, Matthew Melco, Gabrielle Murray, Eric Nichols, Lauren Nierengarten, Alayna Osterman, Helena Parranto, Derek Phommahaxay, Logan Rademacher, Alyssa Ramstad, Lucas Randall, Amanda Rupprecht, Zakari Sarkinen, Madison Schmitt, David Schwappach, Payton Scott, Carson Simon, Nathan Sporre, Megan Starr, Katelyn Tentis, Mitchell Thermos, Nathan Toth, Benjamin VanAllen, Scott Vnuk, Benjamin Wald, Ryan Walz, Jonathan Waters, Thomas West, Olivia Winchester, Griffin Young

A  HONOR ROLL

7th GRADE
Hayley Ackermann, Samantha Alexander, Halley Alt, Dillon Ayers, Holland Baker, Madison Baker, Sadie Balken, Kyle Ballou, Zigurds Bekeris, Kenedy Bentley, Tyler Billman, Melea Bruns, Connor Bryan, Zachary Cellette, Jacques Charboneau, Emily Charleson, Allie Christensen, Dylan Clausen, Nicolas Crego, Annie Dalton, Luke Dickinson, Paige DoBrava, Rachel Dorff, Gabrielle Dose, Caitlyn Dunbar, Isabella Dusbabek, Abby Dwyer, Joshua Ekman, Michael Fischer, Grace Fonder, Caitlyn Foote, Maxwell Friese, Logan Gacke, Bradley Geist, Katelyn Gfroerer, Jarod Gill, Madeleine Griffin, Gabrielle Haack, Michael Hall, Trevyn Haus, Kaitlyn Hembre, Jack Hendrickson, Joseph Hinchcliff, Elizabeth Holby, Whitney Holm, Lauren Holzem, Nathan Horn, Ryan Iverson, Mackenzie James, Julia Jerome, Benjamin Johnson, Kailey Johnson, Hadley Jordan, Owen Kallunki, Alyssa Karavitch, Peightyn Karsten, Jonathan Keith, Emily Kiemele, Jarret Kjeldahl, Erika Kovar, Gannon Larson, Spencer Larson, Cooper Lewis, Colin Lindgren, Benton Maass, Alivia Mars, Mary McAlpine, John McClay, Richard McCormick, Justin McDaniel, Amanda McDonald, Kathryn McMillen, Anthony Meister, Madalyn Meyer, Maxwell Michaelis, Rebekah Morrison, Jax Murray, Ellie Neilson, McCabe Nelson, Jalon Nielson, Samuel Nordstrom, Noah Odegard, Lewis Ogeto, Marcus Ogren, Marlys Oliver, Lauren Ott, Justin Pearson, Nicklaus Perbix, Hailey Pratt, Josette Provo, Vinayak Rajesh, Haley Rasmussen, Brianna Reinarts, Miranda Rice, Baylee Riddle, Ian Ross, Casey Schilz, Alexis Schneiderhan, Taylor Schroeder, Samantha Schwab, Emonei Shaw, Austin Solors, Nicholas Sporre, Tyler Stordahl, Dawson Straus, Kelton Sundstrom, Mikayla Swigart, Tyler Thorson, Maxwell Waite, Andrew Walker, Emma Waller, Madeline Walters, Kennedy Warner, Jeffrey Watkins, Sidney Wentland, McKenna Wesloh, Andrea Westgaard, Alexander Wiczek, Maxwell Wiczek, Benjamin Wirtz, Michaela Wirz, Connor Woolfolk, Zahng Yang

B HONOR ROLL

7th GRADE
Brandon Becklin, Sydney Bengtson, Hannah Bies, Cheyenne Black, Brianna Bye, Makayla Christen, Cole Daleiden, Kory Esterberg, Aryanna Evans, Paige Evenson, Garret Fraser, Cole Galbraith, Alanah Garbe, Samuel Gibas, Ashley Greenlun, Zachary Griffiths, Courtney Harrington, Casey Hass, Zachary Hovda, Calvin Jacobson, Tyra Jenni, Owen Keskey, Tyler Klasell, Ian Kleven, Jackson Kliewer, Molly Larson, Benjamin Lazowski, Sinai Lucrecio Espinoza, Coleman Maegi, Reagan Mathis, Derek McMahon, Benjamin Meyers, Matthew Paavola, Alex Pipenhagen, Jason Radke, Rebecca Rumreich, Jon Thomas Saari, Kaylee Shepard, Vytautas Soderholm, Nicholas Stevens, Sergey Strelchuk, Mark Swann, Noah Swanson, Mason Tegg, Matthew Vogtlin, Jill Volicek, Jordan Wallace, Nicholas Walz, Duncan Wiest, Kelly Williams, Rohan Willoughby, Austin Woessner, Aaron Yang, Morgan Yarke-Blood

A HONOR ROLL

8th GRADE
Marit Adams, Elizabeth Albrecht, Adriana Alexander, Jadyn Anderson, Jeffery Anderson, Allison Bauermeister, Mariah Beaudry, Skaidrite Bekeris, Jake Berglove, Sarah Betker, Abigail Bosak, Katelyn Brinza, Bridget Brown, Brooke Burns, Matthew Byman, Lydia Carr, Anne Christensen, Myah Christenson, Philippa Cockcroft, Alexander Corpe, Katie Crocker, Sophia Davitt, Marina Day, Marie Deaton, Patrick Debes, Cassandra Dee, Brandon DeValk, Brianna DeValk, Jessica Dexheimer, Tyler Eirich, Sadie Elsenpeter, Cole Enstad, Kristina Foggia, Jaide Friese, Megan Gonrowski, Thomas Graif, Jacob Griffiths, Carlie Haben, Madison Haley, Jared Hallman, Julia Hallman, Avery Heinen, Sydney Heinen, Michael Holenko, Maxx Holland, Nicole Ingham, Ann Jerry, Connor Johnson, Madeline Jung, Matthew Keller, Alyssa Kettner, Elisabeth King, Mikayla Knudson, Jennifer Koehler, Jake Kohorst, Abigail Kokesh, Jack Kolar, Erica Kolstad, Krista Kovar, Anna Kunkel, John Langlais, Kayleigh Larson, Emma Leither, Luke Lofquist, Michaela Martin, Alec Meyer, MacKenzie Mitzuk, Trent Modeen, Allyson Nelson, Anna Neuman, Jenna Nielsen, Emily Novotny, Kayla Olsen, Mitchell Olson, Mitchell Orrock, Matthew Pappas, Kali Parke, Nichole Peterson, Sydney Phillips, Alexandra Pribula, Amanda Reasor, Andrew Reynolds, Sophia Salem, Abigail Scheid, Gracianne Scheid, Taylor Schimmelman, Alexandra Schwab, Jennifer Staffenhagen, Jaxon Stangler, Elizabeth Stevens, Keith Sullivan, Brandon Tran, Chelsea Turner, Hluechy Vang, Jena Waite, Emily Walters, Colin Webster, Sierra Weinhold, Timothy Wilder, Jessica Wisniewski, Olivia Wolters

B  HONOR ROLL

8th GRADE 
Jude Aboagye, Chloe Aday, Bailey Albert, Daniel Barthelmy, Jacob Bauer, Mason Bednarz, Miranda Beyer, Bailie Boese, Nathanial Bosak, Samantha Bosak, Tommy Cao, Al-Jerometta Chede, Nicole Coomer, Madison Cronk, Alex Dang, Nathan Dorff, Noah Farrar, Alexandra Gallus, Preston Garbe, Hassan Ghazi, Benjamin Gibas, Tyla Gresczyk, Joshua Haaf, Halle Harrington, Samuel Johnson, Jack Jones, Ayhan Kaygisiz, Matthew Kiersted, Andrew Larson, Malie McDevitt Kraljic, Teagan Merrifield, Megan Milless, Michael Murray, Veronica Nalezny-Meide, Olivia Nelson, Brandon Niles, Sarah Nogle, Adam Olson, Lexie Peterson, Trent Pink, Kylee Reimann, Peyton Riebel, Jenny Rose, Madeline Rossum, Austin Rothstein, Joshua Rudell, Jessica Sailor, Joseph Salem, Aleksander Sarkinen, Breanna Simon, Nicholas Simonson-Storlie, Nathaniel Sladek, Peyton Smith, Samantha Tomala, Matthew Vang, Cory Warner, Hunter Wesloh, Mahli Wold

Comments Closed

up arrow